סוגי הטיפולים בחומצה היאלורונית

ככל אנחנו מתבגרים, גם עורנו מתבגר יחד איתנו. לתהליך ההתדלדלות הטבעי של העור שמתרחש עם הזמן, נוספים גורמים המאיצים את הזדקנות עורנו, כגון מזג האוויר הישראלי והגנטיקה של עורנו. אם נוסיף לכך גם הרגלים מזיקים כמו עישון, צריכת מים מועטה, שתיה מופרזת של אלכוהול וחשיפה מוגזמת לשמש, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בגיל צעיר יחסית עם מראה פנים עייף ומבוגר.

החדשות הטובות הן שיש מה לעשות! הכוכבת החדשה יחסית של עולם האנטי אייג'ינג נקראת חומצה היאלורונית, ונראה שהיא כאן כדי להישאר. החומצה ההיאלורונית משמשת למילוי קמטים ואזורים בהם חלים התדלדלות או רפיון של העור, ובכך משמשת כדי ליצור מראה פנים רענן ובריא יותר.

למה משמשת חומצה היאלורונית?

טיפול בקמטים

הקמטים בפנינו נוצרים כתוצאה מהבעות מסוימות ומירידה טבעית באלסטיות של העור, כאשר הבולטים שבהם הם הקמטים שבצידי העיניים, קמטי מריונטה בצידי הפה וקמטים במצח ובין הגבות. מילוי הקמטים מתבצע בעזרת הזרקה של חומצה היאלורונית לאזור הקמט בתהליך מהיר ופשוט יחסית אשר אינו מצריך התאוששות.

מילוי שפתיים

עם הגיל, שפתינו מאבדות חלק מהפיגמנטים שלהן, כאשר במקביל מתרחשת צניחה מסויימת של זוויות הפה. הזרקת חומצה היאלורונית מסייעת ליצירת מראה שפתיים משורטט ובולט יותר וגם כדי לאזן א-סימטריה שנוצרה כתוצאה מצלקת. מילוי שפתיים מתבצע בעזרת נפחים קטנים של חומצה היאלורונית המוזרקת לקו הקונטור של השפה.

פיסול פנים

כיום מקובל להתחיל בטיפול מסוג זה כבר בגיל שלושים, כדי לפעול שפגעי הזמן יגרמו לנזקים בלתי הפיכים. הטיפול מתמקד במילוי אזורים בעייתיים בפנים דוגמת שקעים או "שקיות" מתחת לעיניים, והשפעתו אורכת לרוב בין ארבעה לשמונה חודשים. היתרון בטיפול מסוג זה הוא שהוא אינו פולשני, להבדיל מניתוחים למתיחת או הרמת פנים.

סקין בוסטר

מדובר בטיפול לשיפור מראה העור המתמקד בפגמים קטנים כגון קמטוטים או צלקות אקנה. בזכות נטייתה של החומצה ההיאלורונית לספוח כמויות מים גדולות, הטיפול משיב לעור את מראהו הרענן והטבעי. לצורך הטיפול מוזרקות טיפות קטנות של חומצה היאלורונית לשטחי עור גדולים. ההמלצה הינה לבצע כשלושה טיפולים במרווחים של מספר שבועות זה מזה כדי להגיע לתוצאות מיטביות.

הצערת כף היד

רבות דובר על כך שכפות ידיה של אישה הן אלה המסגירות את גילה האמיתי. החומצה ההיאלורונית מציעה פתרון מפתיע גם כאן, כאשר היא משמשת כחומר מילוי אפקטיבי לאזורים בכף היד שהתדלדלו עם השנים.