טיפולי אנטי אייג'ינג כיום

טיפולי אנטי אייג'ינג כיום

הטיפולים האסתטיים עברו בשנים האחרונות מהפך תדמיתי ותודעתי. מהליך יקר ומסובך השמור לכוכבות קולנוע הוליוודיות הפכו הטיפולים האלה לזולים יותר, נגישים יותר ונפוצים יותר בהרבה. נשים מכל שכבות האוכלוסייה מכניסות כיום  לשגרת הטיפוח שלהן, נוסף על ביקורים במספרה ואצל המניקוריסטית גם טיפולי הצערה תקופתיים, אשר מסייעים להן לשמור על מראה פנים צעיר ורענן. אחרות בוחרות בטיפולים אלה כדי להיראות טוב יותר באירוע נקודתי כמו חתונה או בר מצווה.

בין אם נרצה בכך או לא, עורנו מזדקן יחד איתנו, בעיקר בארץ חמה ושרבית כמו ישראל. ככול שאנו מתבגרות כך נבחין יותר בקמטוטים סביב העיניים ובצידי הפה, בצניחה מסוימת של זוויות הפה ועוד. מרבית הפלסטיקאים ימליצו להתחיל בטיפולים בשלב מוקדם יחסית כדי להילחם חזרה בהשפעות האקלים המזרח תיכוני ולמנוע נזקים עתידיים לעור. כדי לעשות סדר בכל ההתפתחויות האחרונות, ריכזנו עבורכן כאן את חומרי המילוי העיקריים שאינם מצריכים התערבות כירורגית.

חומרי מילוי להצערת הפנים

 

  • אחד הכוכבים של חומרי המילוי לפני שנכנסו לזירה מתחרים צעירים ממנו היה הסיליקון. יתרונות הסיליקון מונים: תוצאה קבועה שלרוב אינה מצריך טיפולים חוזרים, אפקט בולט המושג בעקבות הטיפול ועלות נמוכה של החומר בהשוואה לחומרי מילוי אחרים. מהצד השני, עם הזמן עלולות להתפתח תופעות לוואי קשות, בהן נדידה של הסיליקון לאזורים אחרים או התהוות גושים אשר גורמת לעיוות באזורים המוזרקים. בנוסף, במקרה של סיבוכים קשה עד בלתי אפשרי לתקן את הנזק שנוצר.

בוטוקס

  • מדובר ברעלן המוזרק לאזור אותו אנו מעוניינות למלא ואשר משתק את השרירים בו באופן זמני. בכך הבוטוקס מסייע להעלים קמטי הבעה כגון אלה הנוצרים מסביב לעיניים, במצח או בין הגבות. היתרון הבולט הוא באפקט המהיר וביכולת להתרכז באזור ספציפי הדורש מילוי, להבדיל ממתיחת הפנים המסורתית. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי שימוש עודף בבוטוקס עלול לגרום למראה שעוותי ולא טבעי.

 

  • חומצה היאלורונית 

    מדובר בחומר דמוי ג'ל הנמצא באופן טבעי בגוף האדם ועל כן מעטים הסיכויים שגופנו ידחה אותו. לחומצה ההיאלורונית יתרונות רבים, בהם מיעוט תופעות לוואי או סיבוכים כתוצאה מן ההזרקה והתאוששות מיידית לאחר ביצוע ההליך.

 

הזרקת שומן 

חלק גדול מהמראה המדולדל שמקבלים הפנים עם השנים נובע ממיעוט השומן בעור. בדומה לחומצה ההיאלורונית, גם כאן מדובר בחומר הנמצא בגוף האדם ומכאן יתרונו. בנוסף, השומן מכיל חומרים אשר תורמים למראה צעיר ורענן של העור.