ניתוחים פלסטיים וטיפולים קוסמטיים כבר מזמן אינם הליכים שמתבצעים בסוד, הרחק מעין הציבור. בכל מקום אנו שומעים יותר ויותר על הרמה, פיסול, עיצוב, הזרקה ועיבוי, ואחת הכוכבות האחרונות של השנים האחרונות היא החומצה ההיאלורונית. אז מהי בעצם החומצה הזו, מי צריך אותה בכלל ומה הופך אותה לאחד מחומרי ההזרקה הנפוצים והמומלצים?

על אף שמה המאיים, חומצה היאלורונית נמצאת דרך קבע בגופנו כשתפקידה הוא להעניק נפח לרקמות. החומצה ההיאלורונית סופגת עד פי 1,000 מים ממשקלה, ולכן אפשר לדמיין אותה כמו ספוג שמתנפח וממלא את החלל שבתוכו הוא נמצא כשהוא מתאים את עצמו לצורתו.

מי צריך חומצה היאלורונית?

לא נעים, אבל הגיל ופגעי מזג האוויר גובים מחיר מכולנו. עם השנים, עור הפנים שלנו מאבד מהאלסטיות שלו ונוטה לצנוח, דבר המייצר עודפי עור ו"שקיות" מתחת לעיניים. קו הלסת שלנו מיטשטש יחד עם שאר קווי המתאר של פנינו, והפנים נמלאות קמטי הבעה בזוויות הפה וסביב העיניים. גם אם לא מדובר כאן חלילה בתופעה מסכנת חיים, האפקט המצטבר של כל אלה הוא מראה מבוגר ועייף. החומצה ההיאלורונית מיועדת למי שרוצה לשפר את מראה פניו ולשדר רושם רענן וצעיר יותר, ועם זאת, אינו מעוניין בהליך המסובך של ניתוח.

יתרונות החומצה ההיאלורונית

אם בעבר דובר על ניתוחים מורכבים של מתיחת פנים, שההתאוששות מהם ממושכת וכואבת, הרי שכיום ניתן להשיג מראה צעיר בעזרת הזרקה של החומרים הנכונים. בין החומרים הנמצאים כיום בשוק הטיפולים האסתטיים, החומצה ההיאלורונית מתהדרת בכמה יתרונות משמעותיים:

  • מכיוון שהחומצה ההיאלורונית נמצאת דרך קבע בתוך גופנו, לא קיים כמעט סיכון שהיא תעורר תגובה חיסונית אלרגית או שגופנו ידחה את החומר כפי שקורה לעיתים בעת טיפול דומה בחומר סינתטיים כגון סיליקון
  • מדובר בחומר שהוכר כבטוח לשימוש ואשר הטיפול בו הינו בעל תופעות לוואי מועטות
  • להבדיל מטיפולים מסוימים היוצרים מראה דמוי בובת שעווה, הודות לתכונותיה של החומצה ההיאלורונית היא ממלאת באופן אופטימלי את החללים אליהם היא מוזרקת ובכך מייצרת מראה טבעי ומלא חיים תוך שמירה על מלוא הבעות הפנים.
  • טיפול אפקטיבי – די בטיפול אחד כדי לראות שיפור לטובה במראה הפנים
  • בשונה מניתוחים למתיחת או הרמת הפנים, הטיפול בחומצה היאלורונית אינו מצריך תקופת התאוששות ואינו כואב
  • מדובר בטיפול הפיך – במידה והלקוחה אינה מרוצה מתוצאות הטיפול, ניתן להזריק לאזור חומר אשר יפרק את החומצה ויחזיר את המראה לקדמותו