הזרקת חומצה היאלורונית – כך תבחרי רופא מתאים

הזרקת חומצה היאלורונית – כך תבחרי רופא מתאים

חומצה היאלורונית היא אחד השחקנים המרכזיים במגרש הטיפולים האסתטיים כיום. מדובר בחומר דמוי ג'ל המיוצר באופן טבעי בגופנו, ולכן נקלט בו ללא תגובות אלרגיות או דחיה של הגוף. החומצה ההיאלורונית נתפסת כאחד החומרים הבטיחותיים ביותר להצערה של הפנים, ותופעות הלוואי שגורמת ההזרקה הן מעטות וחולפות. נוסף על כך, מדובר בטיפול הפיך וניתן להחזיר את המצב לקדמותו בעזרת הזרקה של חומר המפרק את החומצה ההיאלורונית.

עם זאת, אין לשכוח כי על אף האופי הידידותי והיתרונות הבולטים של החומצה ההיאלורונית, מדובר בהליך בו מוזרק חומר אל תוך גופנו, ועל כן חשוב מאוד לוודא כי ההליך מתבצע באופן הבטיחותי ביותר ובידי אנשים המורשים לעשות זאת בלבד.

סיכונים בהזרקת חומצה היאלורונית

הזרקה בידיים לא מיומנות עלולה לגרום לסיבוכים ותופעות לוואי קשות בעיקר כאשר תכולת המזרק מוצאת את דרכה לתוך אחד העורקים במקום לאזור המיועד להצערה. בין הסיבוכים האפשריים אפשר למנות: פגיעה עצבית, עיוות של הפנים ואף עיוורון, כאשר האיזורים המועדים ביותר לסיבוכים מתרכזים בחלק העליון של הפנים – פנים העין (בסמוך לגשר האף) ובין הגבות.

מי מוסמך להזריק חומרי מילוי?

משרד הבריאות קבע כי רק רופאים יוכלו להזריק חומרי מילוי. פירוש הדבר הוא כי כל מי שהוסמך כרופא, גם אם מדובר ברופא שיניים, יכול לעסוק בתחום. עם זאת, כדי להיות בטוחות שאתן בידיים הנכונות, מומלץ לגשת לרופאי עור או לפלסטיקאים המתמחים בכך ומכירים היטב את מבנה הפנים ויותר מכך – שידעו לזהות מבעוד מועד את התסמינים במידה ומשהו משתבש.

נקודות למחשבה

בעת חיפוש אחר רופא לצורך טיפול להצערת הפנים חשוב שתתיידדי עם מונחים רלוונטים בתחום. להלן מספר נקודות שחשוב לתת עליהן את הדעת:

  1. מחיר נמוך מדי של חומר המילוי צריך להדליק אצלכן נורת אזהרה. לצערנו, לא מעט נשים נפלו קרבן לנוכלים בתחום הטיפולים האסתטיים אשר הזריקו להן תחליפים זולים. חומרים פירטיים אלה עלולים לגרום לעיוות של הפנים, לגושים ולנפיחות.
  2. הקשיבו לאינטואיציה שלכן! תחום הרפואה האסתטית מגלגל סכומי עתק מדי שנה לכן הוא מושך, נוסף על אנשי מקצוע מיומנים, גם לא מעט שרלטנים. היפגשי עם הרופא להתרשמות, התייעצי עם לקוחות ותיקות.
  3. האם הרופא בדק באם יש לך מחלות רקע? האם הקליניקה נראית סטרילית ומאובזרת כיאות?
  4. שאלי את הרופא אם הוא מחזיק היאלרונידז, חומר שיוכל לפרק את החומצה ההיאלורונית בעת הצורך.

איפה מוצאים אותי

כתובת : האם 33/13 , רמת גן
טלפון : 
073-7579905
אימייל : Dr.vita.aesthetic@gmail.com

שעת פתיחה (הצעה)

ימים א'-ה'

09:30-13:00

16:00-19:30

יום ו' וערבי חג

09:00-13:30